середа, 10 жовтня 2018 р.

10 жовтня Всесвітній день психічного здоров'я

Іноді достатньо просто добре виспатися, щоб відновити психічне здоров'я.

Всесвітній день психічного здоров'я (World Mental Health Day) відзначається у світі з 1992 року за ініціативою Всесвітньої федерації психічного здоров'я (World Federation for Mental Health), з метою підвищення інформованості населення щодо проблем психічного здоров'я і способів його зміцнення, а також профілактики і лікування психічних розладів, передає Ukr.Media.
До цього Дня, що відзначається щорічно 10 жовтня, видаються тематичні журнали міжнародних психіатричних організацій, розсилаються звернення в урядові структури і органи охорони здоров'я, що закликають взяти участь в міжнародному русі.
Психічне здоров'я є невід'ємною частиною і найважливішим компонентом здоров'я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свої здібності і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресів, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти. В цьому позитивному сенсі психічне здоров'я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всього співтовариства.
Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що в наші дні на планеті існують більше 450 мільйонів людей, які страждають психічними захворюваннями, кожна друга в світі людина має шанс захворіти психічним розладом протягом життя. Більшість з них — це особи з межовими психічними розладами.
Саме розповсюджене психічне захворювання — депресія. За прогнозами ВООЗ, до 2020 року вона займе перше місце серед захворювань за тривалістю непрацездатності у році. В даний час страждають депресією 26% жінок і 12% чоловіків.
В західних країнах кожна сьома людина є або параноїком/шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму, що нерідко закінчується вчиненням злочинів чи суїцидами. Причому, більшість людей, які страждають від психічних розладів, що не мають доступу до необхідного їм лікування. До того ж психічні розлади — фактори ризику розвитку інших хвороб (ВІЛ, серцево-судинні захворювання, діабет та ін), а також нанесення ненавмисних і навмисних травм.
Тому одним з головних завдань Всесвітнього дня психічного здоров'я є скорочення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості.
Провісниками психічних захворювань є стреси... 
Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні і економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси.
Сучасне життя саме по собі спонукає до стресів: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко. Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх.

Немає коментарів:

Дописати коментар